Uspeli sme na celoslovenskom kole výtvarnej súťaže

VESMÍR OČAMI DETÍ

SLOVENSKÁ ÚSTREDNÁ HVEZDÁREŇ V HURBANOVE A VIHORLATSKÁ HVEZDÁREŇ V HUMENNOM vyhlásila už XXIX.ročník obľúbenej celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. Tento rok bol pre našu školu veľmi úspešný. Z okresného kola odborná porota vybrala až 4 práce z našej školy, ktoré postupujú do celoslovenského kola.
      Kto pozná túto súťaž a vyzná sa vo výtvarnom umení vie, že umiestniť sa v tejto súťaži nie je ľahké. O to viac si ceníme rozhodnutie odbornej poroty, ktorú tvoria uznávaní výtvarní pedagógovia s dlhoročnými skúsenosťami a úspechmi. O tom, že pri výbere najlepších prác vyberali dobre svedčí fakt, že v tvrdej konkurencii na celoslovenskom kole naša talentovaná výtvarníčka, Tamarka Fiľová, získala diplom za výtvarnú prácu v II. kategórii. Tamarka sa výtvarnému umeniu intenzívne venuje už od 5. rokov, keď okrem hodín strávených doma s farbami v ruke nad výkresmi začala navštevovať aj záujmový útvar Farebný ateliér.
      Talent je dar, ktorý však treba intenzívne rozvíjať. A preto Tamarke aj ostatným výborným výtvarníkom z Farebného ateliéru prajeme, aby boli vytrvalí a naďalej sa intenzívne venovali svojim záľubám.

Paulína Šompľáková
Mladý redaktor