Literárne talenty 2014

Vihorlatská knižnica v Humennom aj v tomto roku vyhlásila regionálnu súťaž Literárne talenty. Súťaž je určená neprofesionálnym autorom všetkých vekových kategórií z okresov Humenné, Snina a Medzilaborce. Každý nádejný autor poézie alebo prózy môže do súťaže poslať maximálne tri doposiaľ nepublikované literárne práce, na ktoré sa odborným okom pozrie porota. Posledné roky ju tvorí náš rodák, Marián Andričík s manželkou.
      Doc. PhDr. Marián Andričík, PhD. je slovenský literárny vedec, prekladateľ a vysokoškolský pedagóg, vedúci Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie na Filozofickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Mgr. Markéta Andričíková, PhD. tiež pracuje na Katedre slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie na Filozofickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Táto odborná porota v piatok, 20. 6. 2014 v priestoroch Vihorlatskej knižnice v Humennom hodnotila úroveň tohtoročných Literárnych talentov a úspešným autorom odovzdala ceny.
      Naša škola aj v tomto školskom roku poslala do obľúbenej literárnej súťaže viacero literárnych prác. Preto nás teší, že aj naši žiaci sa ocitli medzi ocenenými úspešnými literárnymi autormi. V tomto školskom roku čestné uznanie za zaujímavú prácu v II. kategórii - próza získal Viktor Pavlík zo VII.A triedy. Ďalšie čestné uznanie v II. kategórii – poézia získala Paulína Šompľáková tiež zo VII.A triedy. Obaja nádejní literáti sa na popredných priečkach v rôznych literárnych súťažiach objavili už viackrát, preto veríme, že svoje literárne nadanie nezavesia na klinec a budú ho ďalej rozvíjať.
Blahoželáme!

Mgr. Jitka Fiľová