22. apríl - Deň Zeme

Tento deň si pripomíname aj preto, aby sme si raz do roka (ak už nie častejšie) pripomenuli svoju závislosť na cenných daroch, ktoré sú nám prostredníctvom Zeme poskytované. Zároveň, aby sme si čoraz hlbšie uvedomovali, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné a rovnováha všetkého živého na tejto planéte je vzácna, obdivuhodná, no veľmi krehká.
      Deň Zeme a aktivity súvisiace s ním sa na ZŠ Hrnčiarskej už stal tradičným. Začali sa exkurziou ČOV (čistička odpadových vôd), v ktorej si ôsmaci upevnili učivo o technológii čistenia odpadových vôd. Význam a ochrana lesov bola predmetom besedy s členom lesoochranárskeho združenia VLK.
      Žiaci 5. a 6. ročníka súťažili v 5-členných družstvách. Na jednotlivých stanovištiach pod vedením svojich kapitánov za splnené úlohy získavali body, ale aj nové ekologické vedomosti, súčasne si overovali tie, ktoré získali na hodinách biológie a environmentálnej výchovy, na iných si ich mozgové závity trochu oddýchli a pomohli svojej kondičke, zabavili sa. Najviac bodov bolo udelených tým najšikovnejším:
"Súdruzi"
"Partička"
P. Belcák, D. Čičák, D. Gulyas, E. Krivjanská, J. Űberlauer
L. Michaľaková, K. Hrabcová, K. Bednářová, D. Sklenčárová, A. Weberová

Poďakovanie patrí žiačkam 7.A, 8.B, 9.A a 9.B, ktoré sa aktívne podieľali na organizácii tejto akcie.

Mgr. Daniela Kvetanová