Beseda s veterinárom

Aj keď ôsmaci ešte nemusia rozhodovať o tom, akú školu si zvolia, čas rozhodnutia sa nezadržateľne blíži. Pre mnohých je táto voľba náročná hlavne pre nedostatok informácií. V snahe uľahčiť žiakom rozhodovanie o voľbe povolania organizujú vyučujúci v spolupráci s rodičmi rôzne besedy a exkurzie.
     Mgr. Jarmila Žipajová, triedna učiteľka 8.A, zorganizovala 18. októbra 2006 pre ôsmakov besedu s MVDr. Miroslavom Kakutom, ktorý im priblížil prácu zverolekára. Žiaci sa dozvedeli ako a kde prebieha príprava na toto povolanie, čo sa deje pri vyšetrení chorých zvierat, aké najčastejšie choroby postihujú domáce zvieratká, ako im predchádzať, aj ako ich liečiť. MVDr. Kakuta žiakom ochotne odpovedal na ich zvedavé otázky, no najviac ich však zaujali perličky a zaujímavosti z jeho praxe. Možno práve tieto zaujímavé príbehy zo života zvierat budú rozhodujúce pri výbere povolania niektorých žiakov.

Mgr. Anna Hajníková

• návrat späť