Deň svätého Valentína

Sviatok svätého Valentína sa v súčasnosti stal jedným z najobľúbenejších sviatkov najmä mladých ľudí. A inak to nie je ani na Základnej škole Hrnčiarskej 13 v Humennom. 14. február sa na našej škole už tradične spája s valentínskou oslavou lásky či sympatie k svojim blízkym.
      V deň svätého Valentína sú ľudia sú otvorenejší a viac prejavujú svoju lásku či náklonnosť k iným. Tento deň nie je len sviatkom zamilovaných, ale aj sviatkom priateľstva. Aj preto sme sa milým úsmevom na tvári a pekným prianím obdarúvavali počas celého dňa o čosi viac ako inokedy.
      Obľúbený sviatok nám spríjemňovali všadeprítomné srdiečka, ale najmä očakávaná valentínska pošta. Táto vydarená aktivita školského parlamentu nemohla chýbať ani v tento rok. Valentínske poštové schránky, ktoré zdobili priestory školy už vo štvrtok, boli prepchaté valentínkami. Deti možnosť napísať svojej školskej láske, milej kamarátke či kamarátovi, alebo obľúbenej učiteľke či učiteľovi Valentínku využili naplno.
      Piatkové ráno bolo prekvapením už od rána. Hneď pri vstupe do školy našich učiteľov čakali milé „valentínske“ dievčatá zo záujmového útvaru Mladý redaktor. Tie učiteľov a ostatných zamestnancov školy prekvapili vrelým privítaním, prianím a ručne vyrobeným valentínskym pozdravom v podobe prívesku – srdiečka.
      Členovia žiackeho parlamentu už od skorého rána triedili valentínsku poštu, ktorú odovzdávali poštárkam – redaktorkám. Tie roznášali poštu do tried a do tých správnych rúk. Pošty bolo ich veľa a mali sme čo robiť, aby sme ich všetky odovzdali včas. Odmenou pre nás však boli radostné tváre obdarovaných, ktorí sa listom veľmi potešili... Pravda, aj my. Celá škola dýchala valentínskou náladou tak, ako sa patrí. Mnohí boli ozaj milo prekvapení. Najväčším prekvapením však boli „živé“ Valentínky, ktoré deti vyslovili či zaspievali priamo do školského rozhlasu. Tie potešili i slovom pohladili.
      Sviatok svätého Valentína sa všetkým isto páčil, a veríme, že aj o rok si podobne spríjemníme tento deň.

Ďakujeme za krásne prežitého Valentína !

Dominika Petrocová,
Mladý redaktor