Strašidlá z Hrnčiarskeho kráľovstva

Deň pred jesennými prázdninami ožili v našom Hrnčiarskom kráľovstve strašidelné tvory. Bosorky, strigy, ježibaby, bosoráci, vodníci a mnohé ďalšie fantastické bytosti si v ten osudný večer zmerali sily v rôznych hrôzostrašných a ťažko splniteľných súťažiach, ktoré si vyžiadali i veľkú dávku a skúšku odvahy.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Každé strašidlo si dávalo veľký pozor na to, čo a ako urobí, všetci museli dodržiavať presne stanovený čas a pravidlá pri každej strašidisciplíne. Každý tím, ktorý vyriešil a zložil z indícií báseň o tejto tajomnej noci v našom Hrnčiarskom kráľovstve, bol odmenený. V ten večer sa strašidlá predviedli aj svojimi strašitancami. Porota zložená z nezávislých porotcov – učiteľov zvolila dve najkrajšie strašidlá.
      Na dobrú noc sme si pozreli rozprávkový film o strašidlách zo zámku a vyčerpaní od toľkého strašenia, súťaženia a strašitancovania sme i na chvíľu zaspali. Ráno všetky záhadné bytosti stratili svoju tajomnú moc, a tak sa všetci, plní pekných a nezabudnuteľných zážitkov rozišli do svojich domovov. A už teraz sa iste tešia na druhý ročník Strašidiel z Hrnčiarskeho kráľovstva.

Mgr. Jana Kurilová