Deň duševného zdravia

Dni duševného zdravia sú každoročnou jesennou aktivitou Ligy za duševné zdravie. Konajú sa okolo 10. októbra, kedy je Svetový deň duševného zdravia. Bol vyhlásený Svetovou federáciou za duševné zdravie (WFMH) v roku 1991. Ich cieľom je zvýšenie informovanosti verejnosti o problémoch súvisiacich so psychickými ochoreniami. Kampaň je zameraná na aktívnejšie zapojenie duševne postihnutých ľudí do spoločenského a pracovného života.
      10. októbra sme si na našej škole pripomenuli tento deň. Všetci zástupcovia tried - členovia Žiackeho parlamentu sa snažili povzbudiť svojich spolužiakov k tomu, aby ste si Deň duševného zdravia uctili aj vo vzťahu k svojim učiteľom a ďalším kamarátom. Predovšetkým – správaním voči iným, ale aj symbolicky – oblečením.
      Prostredníctvom školského rozhlasu sme oslovili triedne kolektívy, aby sa dohodli, vybrali si jednu pozitívnu farbu a v daný deň si obliekli napríklad tričká, či košele v tejto farbe. Oceňujeme, že sa triednym kolektívom podarilo do tejto akcie zapojiť aj triednych učiteľov. Jednotlivé triedy čaká symbolická odmena.
Do budúcna Vám všetkým želáme veľa pozitívnych myšlienok, ešte pozitívnejšieho správania a dni plné pozitívnych myšlienok!

Mgr. Jana Kurilová