ZŠ Hrnčiarska je "zlatá"

V predchádzajúcich mesiacoch prebiehala celoslovenská súťaž "Zodpovedne.sk" s cieľom podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu žiakov, študentov, preventistov, škôl a samospráv pri bezpečnom využívaní informačno-komunikačných technológií. Do aktivít realizovaných v súťaži sa zapojilo viac ako 20-tisíc detí z celého Slovenska. A nechýbali sme ani my.

Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Súťažnou úlohou pre žiakov bolo vytvoriť materiál so zameraním na prevenciu negatívnych javov spojených s používaním nových technológií alebo na ich pozitívne využívanie. Tejto problematike sa naši žiaci z tried pre intelektovo nadané deti venujú v rámci hodín mediálnej výchovy. Svoje poznatky a skúsenosti bez menších problémov zhmotnili do zaujímavých prezentácií a webstránok. A oplatilo sa. V tvrdej konkurencii sme obsadili hneď niekoľko popredných miest.

Žiaci získali tri zlaté, jedno strieborné a dve bronzové ocenenia a škola s projektom "Kyberšikanovanie" získala zlaté ocenenie.

KATEGÓRIA ŠKOLY:

• ZLATÉ OCENENIE:
  • 1. ZŠ Hrnčiarska, Projekt: „Kyberšikanovanie“

KATEGÓRIA ŽIACI 5. - 9. ROČNÍKA:

• ZLATÉ OCENENIE:
  • 1. Dávid Belcák, Projekt: „Webstránka“, V.A