Celoslovenská súťaž Zelený objektív

V tomto školskom roku sa do súťaže Zelený objektív 2013 zapojila aj žiačka VIII.C triedy Zuzana Komanová a dňa 8. apríla 2014 sa zúčastnila na základe pozvánky aj vernisáže otvorenia výstavy.
      Zelený objektív je súťaž Lesov Slovenskej republiky pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Ide o celoslovenskú fotografickú súťaž, ktorá prebieha od apríla do novembra a vrcholí vyhodnotením a vernisážou výstavy. Svojím 13.-tym ročníkom si už vybudovala celoslovenské renomé.
      Hlavným cieľom je zachytiť pekné okamihy z lesa, z prírody, jej života, obyvateľov. Lenže v podstate ide o viac. V tomto roku sa zapojilo do súťaže vyše 300 súťažiacich s tisíckou fotografií. Čo fotografia, to iný pohľad na zelený svet okolo nás. Čo fotografia, to pohladenie prírody. Takže tento rok prírodu pohladilo minimálne tisíc rúk. Tohtoročná misia bola preto splnená.
      Účastníci pozvaní z celého Slovenska sa tak okrem iného dozvedeli, že aj u nás na Základnej škole na Hrnčiarskej ulici v Humennom máme radi prírodu a okolité lesy a vieme si vážiť svoje zelené okolie. Svojimi fotografiami som sa snažila im to povedať.

Text a foto: Zuzana Komanová