„Ak sa niečoho bojíš, dotkni sa toho.“

Lyžiarsky výcvik na našej škole organizujeme každý rok, čo nie je nič výnimočné. Zaujímavé je však to, že po prvýkrát v tomto školskom roku si mohli zmerať sily žiaci prvého a druhého stupňa našej školy súčasne na jednom lyžiarskom svahu.
      Žiaci prvého stupňa sa učili skutočnú abecedu len nedávno, siedmi z účastníkov sa ju ešte teraz učia v prváckych laviciach, no lyžiarsku abecedu našli odvahu osvojiť si na lyžiarskom svahu SKI parku Chlmec pri Humennom. Preto si mnohí starší žiaci mysleli: mladší – slabší. Opak však bol pravdou. Po ukončení lyžiarskeho kurzu museli aj starší žiaci uznať, že v záverečnej jazde zručnosti sa o prvé miesta museli deliť s najmladšími.
      Cesta k týmto výsledkom však nebola ľahká. Časté vysedávanie pri počítačoch a televízii nedodá sily našim svalom. Preto prvé dni výcviku boli veľmi ťažké aj pre skúsenejších lyžiarov. Postupne sme sa potili aj v tých najchladnejších dňoch tejto zimy na svahu a výsledky boli úžasné. Všetci žiaci dokázali zvládnuť základy lyžovania a neskutočne sa tešia na budúci rok, aby si svoje lyžiarske zručnosti mohli pod odborným vedením ďalej zdokonaľovať.
      Radosť máme hlavne z toho, že mimoriadnou aktivitou sme sa zapojili aj my k myšlienke olympionizmu v tomto olympijskom roku. Nikto netuší, či práve niektorý z týchto žiakov nie je naším budúcim Hurajtom či Kuzminovou. Získať základy lyžovania v tomto veku je pre deti oveľa jednoduchšie, nakoľko malé deti majú väčšiu odvahu k lyžovaniu takú potrebnú. Preto sa riadime myšlienkou –„Ak sa niečoho bojíš, dotkni sa toho.“ Naši žiaci sa už neboja.

Mgr. Helena Botková