Žiaci 3.B nelenili a spojili príjemné s užitočným

Po letných prázdninách sme sa veľmi tešili na školu. Čakali nás predsa staronoví spolužiaci a samozrejme aj naša pani učiteľka. Po rozhovore o lete a aj o tom, čo nás tento školský rok čaká, sme sa rozhodli, že obhájime titul "Super trieda", ktorý sme si minulý školský rok vyslúžili od pani vychovávateľky Pečeňakovej, ktorá mala na starosti projekt Zdravá škola. Pustili sme sa do toho už v októbri.
      Zorganizovali sme najprv výstavu áut a motoriek a neskôr výstavu plyšových hračiek. Na výstavu sme pozvali aj našich menších spolužiakov. Rozprávali sme sa o užitočnosti áut, o prvých autách, aj o tom prečo sú motorky poháňané motorom. Po každej výstave sme si vytvorili pekné slohové i výtvarné práce.
      Veľkú radosť sme mali aj z druhej výstavy, z výstavy plyšových hračiek. Slovnú zásobu sme rozvíjali krátkymi úvahami o pôvode aj o užitočnosti hračiek. Dozvedeli sme sa, že ešte aj v treťom ročníku máme takých spolužiakov, pre ktorých je "plyšák" talizmanom, s ktorým zaspávajú. Na výstave sme si vytvorili rodinku krtkov, psov, prasiatok, mačiek... a neskôr aj rodinku hračiek, ktoré vydávajú nejaký zvuk, alebo pohyb.
      Nepochybne zaujímavú skupinku tvorili aj zvieratká žijúce v džungli, s touto tematikou pracujeme vrámci projektu organizovaným p. uč. Botkovou. Nielen nám, ale aj našim spolužiakom sa výstava veľmi páčila. Už teraz rozmýšľame s čím v dohľadnej dobe prekvapíme a potešíme seba i naše okolie.

Všetkých pozdravujú žiaci 3.B a pani uč. Bilšáková.