Cesta do stredoveku

Stredovek bol vždy zaujímavý a platí to doteraz. Práve preto si žiaci a žiačky VI.A a VII.A vybrali za cieľ svojho koncoročného výletu Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni, v ktorom strávili dva dni.
      Celý tábor je ako vystrihnutý zo stredoveku – stany, kone, zbrane... všetko je stredoveké. Noc sme strávili v stredovekom stane na stredovekých debnách v stredovekej atmosfére v (stredovekých) spacích vakoch, alebo niektorí pri stredovekom ohni po stredovekej večierke. Všetko stredoveké! Ani zamračené počasie nebolo problémom. Stredoveký tenis sme si užili aj za jemného dažďa. Užili sme si aj streľbu z luku, z kuše, hod sekerou, jazdu na koni a streľbu z dela.
      Stredoveký charakter výletu dopĺňala aj návšteva meštianskeho domu s mincovňou, kde sme si aj vyrazili vlastné zlaté. Bol to naozaj pekný zážitok. Až škoda, že sme sa po dvoch dňoch opäť ocitli v reálnom svete...

Jakub Überlauer
Mladý redaktor