Skúste to aj vy

V minulom školskom roku mali žiaci 2.A na sklonku jesene ovocníčkové dopoludnie. Najprv čistili a potom na špajle napichovali čestvé ovocie. Učili sa zdravo stravovať. V tomto školskom roku už žiaci 3.A v tradícii jesť zdravo pokračovali.
      Počas dvoch týždňov zbierali žiaci pečiatky za každý kus zjedeného ovocia alebo zeleniny v priebehu dopoludnia. Časopis nám vnúkol myšlienku zhotoviť ovocníčkový košík plný vitamínov. Z grapefruitov a do grapefruitov sme pripravili vitamínovú bombu.
      V karnevalových kostýmoch, v ktorých boli žiaci prezlečení oslavovali tohtoročnú bohatú nádielku ovocia. Blokové vyučovanie končilo veselicou a súťažami. Nechýbala ani odmena, v podobe svietnika za snahu stravovať sa čo najzdravšie.
Opať sme sa ako trieda cítili veľmi dobre a zažili deň, z ktorého sme mali všetci radosť.

Mgr. Bilšáková