Vianočná tvorivá dielňa

Vianoce už nám klopú na dvere a vianočná atmosféra, vznášajúca sa všade navôkol, nám v tomto predvianočnom období zhonu pripomína, že Vianoce sú obdobím pokoja, radosti, sviatkom rodiny, ale tiež ľudového folklóru a tradícií. A to sme si spolu so žiakmi 5. a 6. ročníka pripomenuli 22. decembra.
      Učenie sme už odložili za hlavu a namiesto toho sme si spravili vianočnú tvorivú dielňu. Za zvuku vianočných kolied a vône sviečok sme vyrábali rôzne vianočné pozdravy, dekorácie a ozdoby z papiera, slaného cesta a modelovacej hmoty, ikebany. Každý vyrábal to, čo sa mu najviac páčilo, čo nesmie podľa neho Vianociam chýbať.
      O tom, že našim žiakom sa ešte nelenilo, svedčia nádherné výrobky, ktoré vznikali pod ich rukami, a ktoré doma určite potešia ich blízkych. Po dobre vykonanej práci si žiaci ešte oddýchli pri vianočnom literárnom pásme, a tak sa dokonale naladili na blížiace sa Vianoce.

Mgr. Jitka Fiľová