Vianoce a my

Aj keď sme všetci rozdielni a každá domácnosť má svoje špecifiká, na Vianoce sa celé Slovensko zjednotí a Vianoce, najkrajší sviatok v roku, prežíva spoločne v rodinách pri štedrovečernom stole. Prípravy na tieto sviatky sú rôzne. Jedni sa zháňajú za darčekmi, chystajú dobroty, iní zas v tichosti adventu očakávajú narodenie Ježiška.

Nech je to tak či onak, aj my, žiaci ZŠ Hrnčiarskej sme sa rozhodli, že oslávime príchod Vianoc spoločne a po svojom. Pre rodičov a priateľov školy sme pripravili Vianočnú akadémiu. V nej nechýbali tance, vinše, koledy, ale ani vianočné pásma o betlehemskom dieťati. Rodičia sa mohli potešiť pohľadom na naše krásne mažoretky, ktorých je v tomto roku už okolo 50. Žiaci sa prezentovali aj anglickými piesňami, ktoré pripravili naši učitelia anglického jazyka. Po Vianočnej akadémii čakala rodičov káva a stôl plný dobrôt.

Do ďalšieho roka prajeme všetkým ľuďom dobrej vôle zdravie, šťastie, pokoj a trpezlivosť. Aj v tomto roku ďakujeme všetkým rodičom za spoluprácu.

Mgr. Bibiana Bilšáková