Návšteva Užhorodu

"Konečne cestujeme!"

Dlho pripravovaný a očakávaný výlet bol tu. Žiaci z krúžku "Rozprávame po rusky" navštívili mesto na Ukrajine - Užhorod. Naša cesta za poznaním začala návštevou Užhorodského hradu. Pokračovali sme prehliadkou vlastivedného múzea, ktoré sme absolvovali so sprievodkyňou v ruskom jazyku. Obdivovali sme staré domčeky a drevený kostolík sv. Michala v skanzene - v múzeu pod holým nebom.

Náš poznávací zájazd pokračoval prechádzkou po pešej zóne. Tu sme sa tešili pohľadom na rieku Uh a najdlhšiu lipovú aleju v Európe. Videli sme gréckokatolícku katedrálu, rímskokatolícky kostol, Chrám Vzkriesenia Krista Spasiteľa s kaplnkou, židovskú synagógu (terajšiu filharmóniu).
      Prešli sme celé Divadelné námestie a autobusom sme pokračovali k zábavnému centru Džin. Naši žiaci tu strávili takmer tri hodiny plné smiechu, zábavy, šantenia. Náš bohatý program sme zakončili v nákupnom centre Dastor. Tento jazykovo poznávací zájazd splnil naše očakávania. Nevýhodou bol iba krátky pobyt v meste plnom historického a prírodného bohatstva.

PaedDr. Jarmila Žipajová