Náučným chodníkom Miroslava Poliščuka - Bukovské vrchy

Žiaci VI.C triedy sa v rámci školského výletu vybrali do malebnej dedinky Ulič, ktorá leží v Bukovských vrchoch, v Národnom parku Poloniny. Cestou do Uliča sme si pozreli vodnú nádrž Starina, zásobáreň pitnej vody. Po ubytovaní sme sa vybrali na turistickú vychádzku po „Náučnom chodníku Miroslava Poliščuka“.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Tento chodník je pomenovaný po zakladateľovi dobrovoľnej ochrany prírody, má prírodovedný a ochranársky význam. Prechádzka vedie najskôr cez obec a potom vystupuje na Holicu, jednu z najkrajších vyhliadok v Národnom parku Poloniny.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Navštívili sme vojenský cintorín vojakov padlých v 1. svetovej vojne a skanzen, v ktorom sa nachádzali makety drevených kostolíkov z okolia Uliča. Cestou do ubytovne sme nazbierali lesné jahody a čerešne.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Dve hodiny pred odchodom domov sa v našej ubytovni ubytovali policajti, ktorí tam prišli kvôli výcviku služobných psov. Aj napriek tomu, že mali svoj program, boli veľmi ochotní a pripravili si pre nás besedu o tvrdých drogách, ich nebezpečenstve a negatívnych dopadoch na ľudský organizmus. Dokonca nám dovolili si aj privoňať k jednotlivým vzorkám, a tak sme zistili ako „vonia“ heroín, hašiš, LSD, či extáza.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Na naše prekvapenie v závere besedy pán policajt v miestnosti ukryl vzorku drogy a pes dostal pokyn, aby ju našiel. Samozrejme drogu našiel a za odmenu dostal gumenú loptičku. Policajti nám ukázali aj ďalších psov, dovolili nám ich aj pohladkať a pohrať sa s nimi. To sme sa už ale smutní lúčili, pretože na nás čakal autobus, ktorý nás odviezol domov.

Žiaci 6.C triedy