Tvorivá dielnička v Hrnčiarskom kráľovstve

12.-14. januára 2009 zavítali škôlkári, prípravkári, do „Hrnčiarskeho kráľovstva“. Na základnej škole Hrnčiarskej v Humennom sa v týchto dňoch uskutočnila tvorivá výtvarná dielňa zameraná na rozvoj vnímania a cítenia, podporu vyjadrovania aj formou výtvarného jazyka, sebareflexie. Určená bola pre budúcich školákov, ktorí už čoskoro zasadnú do školských lavíc.
      Škôlkárov vo dverách vítali „zvieratká“, ktoré ich sprevádzali celým popoludním. Odprevadili ich do prvej „komnaty“, kde sa deti zoznámili s Jankom Hraškom, kráľom Hrnčiarského kráľovstva. Po oficiálnom otvorení sa začal tvorivý „bál“, kde spolu s deťmi tancovali farby, štetce ... Túto prvú časť viedla spolu s Jankom Hraškom aj Mgr. Jitka Fiľová . Na programe boli rôzne výtvarné etudy ( každá skupinka detí tvorila čosi iné ), cieľom ktorých bolo dotvoriť, vylepšiť a spestriť Hrnčiarske kráľovstvo. Naši škôlkári sa veľmi snažili a usilovne pracovali. Vznikali originálne práce, ktoré si mohli deti zobrať aj so sebou a spestriť si nimi škôlku alebo steny detských izbičiek. Po dobre vykonanej práci odprevadlili zvieratká detičky do druhej „komnaty“, kde ich čakalo okrem malého občerstvenia ďalšie prekvapenie. Zvieratká im spolu s Mgr. Janou Kurilovou pripravili divadielko, počas ktorého sa všetci spolu preniesli do ríše športujúcich zvierat. Na záver divadielka si detičky spolu so zvieratkami aj zatancovali.
      Celé tvorivé popoludnie ukončil opäť Janko Hraško, ktorý sa s budúcimi škôlkármi rozlúčil a za dobre vykonanú prácu im odovzdal certifikáty Janka Hraška. Tie budú detičkám stále pripomínať toto príjemné popoludnie v Hrnčiarskom kráľovstve.

Mgr. Jitka Fiľová