Tváre jesene

Jeseň sa už chýli ku koncu, pani Zima začína pomaly ukazovať svoju chladnú tvár, no deti zo záujmových útvarov Farebný ateliér a Pastelky sa ešte v posledné pekné jesenné dni predsa len pozreli na zúbky vládnucej pani Jeseni.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Spolu so svojimi učiteľkami sa deti vybrali na školský dvor, rozložili si výtvarné pomôcky a už nelenili a kreslili, zbierali, lepili... Cieľom ich práce bolo výtvarným jazykom popísať pani Jeseň. Na kartónových doštičkách sa začali rýchlo objavovať zaujímavé tváre z prírodnín dotvorené suchým pastelom či rudkou. Všetkým išla práca pekne odruky.
      S hotovými prácami si nakoniec deti vyzdobili plechový plot v areáli školy. So svojou prácou boli všetci veľmi spokojní. Najmä vtedy, keď im okoloidúci chválili výtvarné práce.

Mgr. Jitka Fiľová