Timravina studnička - 2. miesto

V mesiaci október sa na našej škole uskutočnilo školské kolo prednesu pôvodnej slovenskej tvorby Timravina studnička 2012. Deti sa na prednes pod vedením pani učiteliek slovenského jazyka dobre pripravili a v jedno štvrtkové popoludnie ukázali, čo všetko sa v nich skrýva. A bolo čo počúvať! Žiaci pripravili svojim učiteľkám za odmenu estetický zážitok! Žiaľ nie všetci sa mohli umiestniť na prvých troch miestach, pretože porota musela rozhodnúť. Rozhodovanie nebolo ľahké, no napokon sa členky poroty rozhodli takto:

VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA

KATEGÓRIA: 5.- 6. ročník
KATEGÓRIA: 7.- 9. ročník
  • 1. miesto: Tomáš Horvát, VI.C
  • 2. miesto: Tamara Šalátová, V.A
  • 3. miesto: Diana Helén Žalobínová, V.B
  • 1. miesto: Alžbeta Bazárová, IX.B
  • 2. miesto: Barbora Karoľová, VII.A
  • 3. miesto: Alžbeta Csontosová, VII.A
  •       Víťazi oboch kategórií nás reprezentovali aj na obvodnom kole. Lepšie sa darilo Tomášovi Horvátovi, ktorý sa umiestnil na krásnom 2. mieste.

Srdečne blahoželáme!

Mgr. Jitka Fiľová

Interview s Tomášom Horvátom

R: Kto alebo čo ťa motivovalo k tomu, aby si začal recitovať ?
    TH: Vlastne každý, s kým som sa učil – učiteľky, rodina a hlavne to, že som už raz vyhral.

R: Čím by si sa chcel v budúcnosti stať ?
    TH: Spisovateľom, ale hmm ... ale možno aj archeológom. Ešte nemám vo svojich cieľoch jasno.

R: Vystupoval si už niekedy na verejnosti ?
    TH: Áno, už som bol na okresných kolách, a dokonca som vystupoval ako levík v programe Vitaj levík počas Dní mesta Humenné.

R: Získal si nejaké ocenenie aj na inej recitátorskej súťaži ?
    TH: Áno. Na Šalianskom Maťkovi som bol druhý, na školskom kole Hviezdoslavovho Kubína prvý a na okresnom kole tretí.

R: Chceš sa zúčastniť aj ďalších súťaží v prednese poézie a prózy ?
    TH: Áno, zistil som, že som v recitovaní celkom dobrý.

R: Povzbudilo ťa toto víťazstvo?
    TH: Áno, aj preto sa chcem naďalej prednesu venovať.

Nikoleta Bilšáková
    Mladý redaktor