Technická olympiáda - 1. miesto

Technická olympiáda (TO) je súťaž určená žiakom 7. - 9. ročníka ZŠ. Táto súťaž má postupový charakter, pozostáva z teoretickej a praktickej časti a svojím obsahom motivuje žiakov k tvorivej činnosti.
      TO vo všetkých kolách prebieha v prvej časti formou riešenia vedomostných testov a v druhej časti formou riešenia praktických zadaní. Testovú časť riešia všetci súťažiaci samostatne. Každému riešiteľovi sa pridelia príslušné body podľa zvládnutia testu. Praktickú časť Technickej olympiády v kategórii A (8. a 9. ročník) riešia žiaci vo dvojiciach, v kategórii B (7. ročník) - samostatne. Hodnotí sa riešenie zadanej praktickej úlohy (presnosť, estetika, funkčnosť výrobku).
      Dňa 9. novembra 2012 sa v priestoroch ZŠ Jána Švermu v Humennom uskutočnil 3.ročník obvodného kola Technickej olympiády v kategórii A a B.
      Našu školu reprezentovali žiaci Samuel Rosoľanka a Sebastián Reviľák (obaja z 8.A, kategória A), Jakub Copko (7.C, kategória B). Chlapci v kategórii A obhájili minuloročné prvenstvo našej školy v súťaži a postúpili na krajské kolo. V kategórii B sa náš žiak umiestnil na 3. mieste. Aj keď vyučovanie predmetu technika nie jednoduché kvôli nízkemu počtu hodín, naši žiaci úspešne reprezentovali školu v konkurencii šiestich ZŠ z okresu Humenné.
      Žiakom, ktorí sa zapojili do Technickej olympiády blahoželáme a prajeme im veľa chuti a elánu do ďalšej tvorivej činnosti!

Mgr. Marian Mačoško