Hrnčiarska má talent

O tom, že naša škola má ozaj talent, sme sa 31. 1. 2013, v deň odovzdávania vysvedčení, presvedčili všetci. V tento deň sa nám ukázali mladé talenty našej školy vo vôbec prvom ročníku celoškolskej súťaže Hrnčiarska má talent. Talentová súťaž prebiehala v štyroch kategóriách – spev, tanec, hra na hudobnom nástroji a nezvyčajné disciplíny. Pripravili ju pre nás učitelia výchov, PaedDr. Andrea Poláková a Mgr. Miroslav Sikorský v spolupráci s redaktorským krúžkom pod vedením Mgr. Jitky Fiľovej.
      Súťaž Hrnčiarska má talent bola plná zaujímavých talentov. Súťažiaci vo všetkých štyroch kategóriách nám s radosťou predviedli svoje schopnosti a nadanie, no iba pár z nich zaujalo porotu najviac. Porota v zložení PaedDr. Katarína Liptovská, Mgr. Viera Hovancová a Mgr. Miroslav Selecký to nemala veru ľahké. No napokon sa zhodli a vybrali víťazov jednotlivých kategórií.
      V kategórii spev sa na prvej priečke umiestnila Katarína Čurillová z III.C, najlepšou tanečníčkou sa stala Diana Mundíková zo VI.A a najdokonalejším hudobníkom bol René Makula z V.B. V kategórii nezvyčajných disciplín si prvú priečku vybojoval Samuel Krempaský zo VI.A so schopnosťou poskladať Rubikovu kocku za 30 sekúnd. Víťazom blahoželáme!
      Myslím si, že na našej škole majú mnohí žiaci talent a verím, že v budúcom roku nám ho viacerí ukážu a predvedú sa v druhom ročníku našej celoškolskej súťaže HRNČIARSKA MÁ TALENT.

Kamila Bonková
Mladý redaktor