Stromy poznania

Dávno už pominuli letné dni, nieto jarné štebotanie vtáčikov. Zima sa blíži. Pomaly k nám naťahuje svoje dlhé ruky s mrazivým dotykom. Zvieratá sa pripravujú na zimný spánok, rastliny vädnú. V našom Hrnčiarskom kráľovstve je to však naopak. Tu stromy nekvitnú v jari, ale v zime. Nie sú to však obyčajné tuctové stromy ako javor alebo lipa. To nie. Sú to magické stromy poznania. Zasadili ich svojimi tvorivými rukami naše pani učiteľky p. Fiľová a p. Dzurková. Každá trieda 5. a 6. ročníka má svoj vlastný strom, o ktorý sa stará a mení ich vzhľad podľa ročného obdobia. A keďže sú to stromy poznania, sú obsypané množstvom informácií.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      A akú úlohu teda stromy plnia? Okrem toho, že rozžiarili naše školské chodby, snažia sa nám, okoloidúcim, odovzdať poznatky z mediálnej výchovy, literatúry i gramatiky podľa prebraných tematických celkov. A tak nové alebo už dávnejšie osvojené vedomosti si môže osviežiť každý, kto sa dotkne farebného listu a prečíta si jeho odkaz. Veď ako raz povedal slávny Wiliam Shakespeare: ,,O kameňoch bolo známe, že sa hýbu, o stromoch, že hovoria.“ A to platí aj o tých našich stromoch poznania.

Alexandra Bednářová, Mladý redaktor