Tajomstvo stromu - Moja voľba 2011

Aktuálnou témou posledných rokov je environmentálna výchova. A tej sa na našej škole ani náhodou nevyhýbame. Je častou súčasťou vyučovacích hodín, navyše pre žiakov druhého stupňa sme zaviedli aj samostatný predmet environmentálna výchova a ponúkame tiež záujmový útvar Enviráčik. V tomto školskom roku však žiaci pracovali aj na environmentálnom projekte Strom života.
      Pod názvom Mládnik zaregistrovala do projektu žiakov VI.A triedy pani učiteľka Petrocová. Žiaci sa zapájali do rôznych programov s environmentálnou tematikou, hľadali súvislosti, príčiny a riešenia negatívnych následkov ľudskej činnosti.
      Žiaci klubu Mládnik sa naposledy zúčastnili výtvarného a literárneho programu, kde sa aj úspešne presadili. Pri tvorbe súťažných prác spolupracovali s pani učiteľkou Fiľovou v rámci záujmového útvaru Farebný ateliér a na hodinách Tvorivého čítania a písania.
      V celoslovenskom kole výtvarnej súťaže Tajomstvo stromu 2011 obsadil Jakub Überlauer 1. miesto a Peter Belcák 2. miesto. Diplomy a uznanie dostali aj žiačky Saskia Marcinová a Kristína Jančíková. V literárnej súťaži Moja voľba 2011 obsadil 1. miesto Peter Belcák a 2. miesto Jakub Martin.
      Výhercom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov aj v ďalších programoch environmentálneho projektu Strom života.

Mgr. Jitka Fiľová