Strom života

Organizácia Strom života opäť vyhlásila jarné súťaže týkajúce sa výtvarnej a literárnej tvorby jej členov. Aj žiaci našej školy sú v projekte zaregistrovaní pod názvom Mládnik, a práve preto sme sa opäť pod vedením pani učiteľky Fiľovej zapojili do týchto súťaží. A opäť sme obsadili aj víťazné priečky.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Tajomstvo stromu je výtvarná súťaž, podstatou ktorej bolo nakresliť alebo namaľovať strom a stvárniť jeho skryté významy. Zamyslieť sa nad jeho funkciou, krásou, nenahraditeľnosťou... Prvé miesto v tejto kategórii získala Saskia Marcinová. Pochvalu však dostali aj iné (a veľmi pekné) práce, ktorým sa nepodarilo umiestniť na víťazných miestach. Napriek tomu ich porota označila ako zaujímavé práce.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Moja voľba je literárna súťaž, ktorej cieľom bolo napísať prozaické alebo poetické dielo a zakomponovať doň svoje názory a myšlienky na ľubovoľnú environmentálnu tému. Aj v tejto kategórii sme obsadili pekné miesta. Prvé miesto získal Jakub Überlauer a na 3. mieste sa umiestnili hneď dvaja žiaci z našej školy - Sebastián Reviľak a Diana Mundíková.

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme.

Jakub Überlauer
Mladý redaktor