Svetové slovenské deti

31. januára 2014 sa ukončila súťaž Svetové slovenské deti, do ktorej sa mohli zapojiť žiaci základných škôl, ktorí v minulom školskom roku 2012/2013 úspešne reprezentovali svoju školu na obvodných, krajských, celoslovenských či celosvetových súťažiach a olympiádach z prírodovedných a technických predmetov.
      Základná škola Hrnčiarska 13 v Humennom má takýchto žiakov dosť, preto sme neváhali a zapojili sme všetkých šikovných viacnásobných reprezentantov našej školy v predmetových súťažiach z matematiky, fyziky, chémie, biológie či technickej výchovy. Vedeli sme, že uspieť môže len žiak, ktorí má viaceré úspešné umiestnenia , čo je veľmi ťažké dosiahnuť počas jedného školského roka. No podarilo sa! Z 13 vybraných nadaných a výnimočných súťažiacich nezisková organizácia EDUCTECH vyhodnotila tých najúspešnejších, ktorí získavajú atraktívne ceny.
      A nechýbal medzi nimi ani náš žiak, čo nás nielen prekvapilo, ale najmä veľmi potešilo. Na krásnom treťom mieste sa umiestnil Humenčan Ján Kačur, ktorý navštevuje triedu pre mimoriadne nadané deti na Základnej škole Hrnčiarskej. Deväťročné vzdelávanie v takejto triede, ktoré sa líši najmä prístupom ku žiakom a vzdelávacími metódami, nie množstvom učiva, prinieslo svoje ovocie. Janík zúročil svoje vedomosti už v mnohých vedomostných súťažiach, ale táto asi poteší najviac.

Srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov aj v tomto školskom roku!

Mgr. Jitka Fiľová