Slávici z lavice - 3. miesto

Keď sa prechádzame cez park alebo len tak posedávame v záhrade, tak často načúvame príjemnému hlasu vtákov. Spev slávika, ktorý je symbolom básnikov a umelcov, je skutočne intenzívny, keďže má veľmi bohatý hlasový fond. Po stopách slávikov sa vybrali aj naši žiaci, ktorí sa 16. mája zúčastnili súťaže v speve populárnych piesní pod názvom Slávici z lavice. Už tretí ročník tejto súťaže zorganizovala ZŠ Pugačevova v Humennom.
      Kvalita spevu jednotlivých „slávikov“ bola skutočne vynikajúca. Hudobná prehliadka slovenských a zahraničných populárnych piesní všetkých presvedčila o tom, že aj u nás máme spevácke talenty. Kvalitu spevu hodnotila odborná porota, ktorej predsedníčkou bola Mgr. Lenka Ivancová, učiteľka Základnej umeleckej školy v Humennom.
      Pri hodnotení výkonov vystupujúcich žiakov vyzdvihla predovšetkým ich chuť a radosť zo spievania. V krásnom bronzovom pásme sa umiestnili aj naši žiaci – Federico Minniti a Dáša Rennerová, žiaci piateho ročníka a Alžbeta Susová, žiačka deviateho ročníka.
      Výhercom srdečne blahoželáme a prajeme veľa chuti do ďalšieho spievania, pretože hudba a rytmus si nachádzajú cestu aj k tým najskrytejším miestam duše.

PaedDr. Andrea Poláková