Z rozprávky do rozprávky alebo voňavé Vianoce

13. - 15. decembra 2011 opäť zavítali škôlkári, prípravkári, k nám do „Hrnčiarskeho kráľovstva“. Tvorivé dielne určené budúcim prvákom už sú na základnej škole Hrnčiarskej v Humennom tradíciou. U budúcich školákov sa stretávajú s dobrým ohlasom práve preto, že im už v predstihu umožňujú zasadnúť si do školských lavíc a zážitkovou aktívnou formou „zahryznúť“ sa do školských úloh, ktoré pre nich pripravujú naši učitelia.
      Škôlkárov vo dverách „Hrnčiarskeho kráľovstva“ vítali žiaci zo záujmových útvarov Farebný ateliér a Mladý redaktor. Práve títo kreatívni žiaci sprevádzali škôlkárov celým tvorivým popoludním.
      Už v prvej farebnej „komnate“ sa deti zoznámili s Jankom Hraškom, kráľom Hrnčiarského kráľovstva, ktorý oficiálne otvoril tvorivý „bál“, kde mali hlavné slovo spolu s deťmi farby, štetce, fantázia... Inšpiráciou pre deti bol rozhovor s Jankom Hraškom a Mgr. Jitkou Fiľovou o zimnom ročnom období, o snehu, vianočných sviatkoch a ich zmysle, o radosti z darovania. Po diskusii doplnenej krátkou rozprávočkou o Pani Zime a o tom, ako boli Vianoce na blate sa budúci prváčikovia pustili s chuťou do práce. Za zvuku vianočných kolied a vône sviečok vyrábali krásne vianočné pozdravy. A išlo im to výborne. Výsledkom ich práce bolo originálne pozdravy nielen pre Pani Zimu, ale aj pre svojich blízkych či kamarátov.
      Po dobre vykonanej práci sa detičky presunuli do druhej „komnaty“, kde ich čakalo malé pohostenie, a tiež vianočná lekcia anglického jazyka pod vedením pani učiteľky Jarmily Žipajovej. V jazykovej dielničke sa nielen učilo, ale aj spievalo, tancovalo, zabávalo...
      Celé tvorivé popoludnie ukončil opäť Janko Hraško, ktorý sa budúcim škôlkárom poďakoval za dobre vykonanú prácu a odovzdal im certifikáty Janka Hraška. Tie budú detičkám stále pripomínať toto príjemné popoludnie plné zážitkov a nových vedomostí v Hrnčiarskom Kráľovstve.

Mgr. Jitka Fiľová