Návšteva skanzenu v Humennom

viac fotografií
      Žiaci našej školy v piatok 24. septembra navštívili skanzen v Humennom, ktorý sa nachádza pri renesančnom kaštieli severovýchodne od Parku mieru v centre mesta. Túto unikátnu expozíciu ľudovej kultúry horného Zemplína zdobí 15 objektov, ktoré sme si pozreli s veľkým záujmom.
      Asi 50 druhákov a tretiakov obdivovalo dominantu skanzenu-drevený kostolík z Novej Sedlice, ktorý pochádza z roku 1764 a povodne bol postavená bez použitia klinca. Druhákov zaujali aj obytné domčeky so slamenou strechou, v ktorých našli namiesto mikrovlnky murované pece. Pri prehliadke tejto unikátnej pamiatky nám behal niekedy mráz po chrbte z podmienok v ktorých žili naši predkovia.
      Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o vznik a zachovanie tejto expozície za živý odkaz života ľudí v minulosti.

„Určite sa do tohoto skvostu nášho mesta ešte vrátime.“

Žiaci 2.A, 2.B, 2.C, 3.A
a ich triedne učiteľky