Humenská žiacka šachová liga pokračuje

24. marca sa uskutočnilo prvé kolo súťaže družstiev, kde naši žiaci uspeli nad očakávania dobre. Do tohto prvého kola súťaže boli zaradení žiaci I. stupňa školy – Ivan Gavula, Roderik Hlavatý, Tamara Anna Žalobínová, Samuel Thomas Martin. II. stupeň školy reprezentovali Damián Varga, Krištof Michalko a Barbora Karoľová.
      Výsledková listina prvého kola hovorí o tom, že tretie miesto pre našu školu z ôsmich zúčastnených škôl mesta Humenné bolo výborné a neočakávané, nakoľko starší žiaci nastúpili bez akýchkoľvek skúseností zo šachových súťaží. Mimoriadne stresujúce bolo pre žiakov meranie času a používanie šachových hodín.
      Popri tomto najdôležitejšom výsledku boli zaujímavé aj malé individuálne súťaže pri jednotlivých stoloch. Upozorňujeme, že Roderik Hlavatý je prváčikom, ktorý ku každej hre pristupuje so slzičkami v očiach. Potom však porazí skoro každého súpera. Zároveň Krištof Michalko sa v tejto súťaži umiestnil najlepšie.
Termíny súťaže jednotlivcov:
Termíny súťaže družstiev:
  • 1. kolo - 6. marec
  • 2. kolo - 3. apríl
  • 3. kolo - 30. apríl
  • 4. kolo - 29. máj
  • 1. kolo - 19. marec
  • 2. kolo - 18. apríl
  • 3. kolo - 16. máj
  • 4. kolo - 17. jún
  •       Dňa 3. apríla, hneď po veľkonočných prázdninách, sa kolotoč šachových súbojov roztočil zase. Teraz to bolo druhé kolo súťaží jednotlivcov. Netušili sme, že v troch zo štyroch hodnotených kategórií sme získali prvé miesto. Za dievčatá II. stupňa ZŠ prvé miesto získala Barborka Karoľová, za dievčatá I. stupňa ZŠ získala prvé miesto Veronika Dlugošová a hneď druhé miesto Bibiána Pavlíková a za chlapcov I. stupňa získal prvé miesto Ivan Gavula. Toto sme skutočne neočakávali.
          Gratulujeme všetkým úspešným žiakom. Tento výsledok nám však poskytuje nádej, že možno šachový kráľ humenských základných škôl môže byť práve z našej školy. Alebo žeby kráľovná?

Mgr. Helena Botková