Šachový turnaj

V meste Humenné sa rozpútala „Šachománia“ ako pokračovanie celoslovenského projektu „Šach na školách.“ Aj naša škola sa zapojila do tohto projektu, vďaka čomu sme získali od Slovenského šachového zväzu pätnásť šachových súprav, magnetickú tabuľu s figúrami a potrebnú didaktickú literatúru. Rovnako nie je zanedbávané aj postupné zaškolenie učiteľov v metodike hry šachu vďaka firme Reinter.
      Do úvodného prvého ročníka Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ sa zapojilo osem humenských základných škôl. Cieľom je sústrediť na jednom mieste ako pokročilých, tak i šachistov začiatočníkov, aby si vzájomne mohli zasúťažiť a priateľsky si zmerať sily nad šachovnicou s úmyslom určiť najlepšieho šachistu /šachistku v sezóne 2012/2013. Toto podujatie má za cieľ v meste Humenné vytvoriť dlhoročnú tradíciu a prispieť hoc i malým dielom k oživeniu tejto „kráľovskej hry“ medzi našimi deťmi a mládežou.
      Hrací systém je švajčiarsky, hrá sa na sedem kôl 2x9 min.; hrací materiál a občerstvenie vždy zabezpečuje usporiadateľ. Všetky kolá Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ 2012/2013 sa budú konať v priestoroch obchodno - administratívnej budovy OPP na ulici Tolstého 3 v Humennom so začiatkom o 10:15 hod.

Postupové výsledky po 1. kole turnaja jednotlivcov - I. stupeň

Na súťaži bolo milé, že sa pri jednom hracom stole stretol prvák s deviatakom. Nevyhli sme sa preto aj malým slzičkám, no po prvých výhrach nad „veľkáčmi“ slzy zmizli a nastúpil tvrdý boj. Keďže máme za sebou len prvé kolo súťaže, musíme sa pravidelne pripravovať tak v čase šachového krúžku, ako aj na vyučovaní. Držme si palce do ďalších súbojov!

Mgr. Helena Botková