Prezentácia ročníkových prác v triede pre mimoriadne nadané deti

Koniec školského roka v triedach pre mimoriadne nadané deti je čas, kedy sú deti viac zamestnané pri finišovaní s témou, ktorej sa venovali celý školský rok. Zvolenú tému žiaci spracujú tak, aby pri jej prezentácii bola nie len zdrojom informácií pre jej tvorcu, ale v konečnom dôsledku poučila všetkých poslucháčov. Ročníková práca musí mať predpísaný formát, úpravu, pomer obrázkov k textu, vypísaný obsah či použitú literatúru.
      Prezentácie ročníkových prác prebiehajú počas viacerých dní, nakoľko niektorí žiaci sú schopní o problematike ročníkovej práce rozprávať aj celú vyučovaciu hodinu. Aby sme sa presvedčili, že žiak spracoval tému sám a nie s pomocou rodičov, po prezentácii nasledujú otázky kladené poslucháčmi, ktoré sú často nevypočítateľné. K prezentácii ročníkových prác si žiaci môžu prizvať svojich rodičov či starých rodičov. Musia pritom rátať s väčšou dávkou trémy pri prezentácii.
      V tomto školskom roku žiaci 2.A si zvolili témy – motýle, história NHL, súčasnosť NHL, domáce zvieratá, história letectva, staroveký Egypt, zvieratá púšte, huby, osy, mačkovité šelmy, psy.

Mgr. Helena Botková