Stromácky reportér

Aktuálnou témou posledných rokov je environmentálna výchova. A tej sa na našej škole ani náhodou nevyhýbame. Venujeme sa jej nielen na hodinách biológie a environmentálnej výchovy, ale aj na iných vyučovacích hodinách.
      Žiaci nadaných tried sa na hodinách mediálnej výchovy tiež pokúšali zachytiť a zdokumentovať danú problematiku. V mesiaci máj sa zahrali na reportérov, chytili do rúk perá a fotoaparát a vybrali sa mapovať svoje okolie. Ich úlohou bolo zdokumentovať environmentálne problémy (nelegálne skládky, znečistenie vôd, úhyn žiab a pod.).
      Práce sa ozaj vydarili, a preto sme ich poslali aj do celoslovenského kola projektu Stromácky reportér, zameraného na investigatívnu žurnalistiku a využitie moderných multimediálnych prostriedkov na zmapovanie environmentálneho problému.
      Aj tu zaujali porotu svojou originalitou a prezentáciou vlastných názorov či ponúknutých riešení. Ocenení boli hneď traja žiaci: Dianka Mundíková z V.A, Damián Varga zo VI.A a Tomáš Babjak zo VII.A.
      Všetkým výhercom blahoželáme a veríme, že naďalej budú úspešne slovom aj fotografiou zaznamenávať svet vôkol nás a možno aj tým prispejú k našej lepšej budúcnosti.

Mgr. Jitka Fiľová