Vyrobené z odpadkov

Nová reforma školského zákona priniesla našej škole v školskom vzdelávacom programe aj nový premet – environmentálnu výchovu. Je zameraná na životné prostredie, výchovu žiakov prostredníctvom životného prostredia a výchovu žiakov pre životné prostredie. Tématický celok Odpady, mal viesť k tomu, aby si žiaci 5.ročníka uvedomili, že vyhadzovaním odpadu a jeho likvidáciou skládkovaním či spaľovaním, my všetci zaťažujeme spotrebu prírodných zdrojov a znečisťujeme svoje okolie. Žiaci sa naučili rozoznať základné druhy odpadov, pochopili zmysel separácie a recyklácie, vdýchli odpadu „druhý život“ vytváraním rôznych postavičiek, zvieratiek, modelov budov z materiálov, ktoré by skončili v smetnom koši.

Mgr. Daniela Kvetanová