Je čas povedať spoločne rasizmu nie

Počas uplynulého Európskeho týždňa boja proti rasizmu, t. j. od 19. do 25. marca, prebiehali na Slovensku aktivity zamerané na zvyšovanie tolerancie a boj proti všetkým formám rasizmu a diskriminácie. Niekoľko rokov sa do nich zapája aj Slovensko. Prejavy skrytého rasizmu sú stále denno-denným prejavom.
     Školy ako vzdelávacie a výchovné inštitúcie majú výraznú možnosť vplývať na zastavenie rasových predsudkov. Preto sa aj naši žiaci tento rok aktívne zapojili do tejto akcie. V spolupráci s učiteľkami Mgr. Annou Hajníkovou, Mgr. Janou Kurilovou a Mgr. Jitkou Fiľovou pripravili výstavu výtvarných a literárnych prác s touto tematikou. Snažili sa v nich vyjadriť odmietavé stanovisko k akýmkoľvek rasistickým prejavom v modernom svete a vyjadriť myšlienku, že Slovensko je tolerantnou a multikultúrnou krajinou, v ktorej môže žiť každý bez rozdielu s pocitom bezpečia.
     Tento týždeň nás všetkých obohatil. Veď tolerancia je krehká hodnota, ktorú treba posilňovať v každom z nás.

Mgr. Jana Kurilová

• návrat späť