Naši žiaci v PYTAGORIÁDE opäť úspešní

V dňoch 18. a 19. marca 2014 sa konalo obvodné kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA žiakov základných škôl a 8-ročných gymnázií.
      Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci dané príklady vypočítajú. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa žiakom prideľujú body. Výsledný počet bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Účastníkmi vyššieho kola súťaže môžu byť len žiaci, ktorí úspešne absolvovali nižšie kolo súťaže. Súťaž je organizovaná v šiestich kategóriách podľa jednotlivých ročníkov.
      Naši žiaci opäť nesklamali a takmer vo všetkých kategóriách súťaže obsadili popredné miesta.

VÝSLEDKOVÉ LISTINY
KATEGÓRIA P3, 3.ročník
KATEGÓRIA P4, 4.ročník
KATEGÓRIA P5, 5.ročník
KATEGÓRIA P7, 7.ročník
KATEGÓRIA P8, 8.ročník
Všetkým víťazom a úspešným riešiteľom PYTAGORIÁDY srdečne blahoželáme!

• návrat späť