Pozdrav našej Zemi

Aj naša Zem, po ktorej kráčame každý deň, má sviatok. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia. Životné prostredie by sme však mali chrániť neustále, nie len v jeden deň.
      Vnímať potrebu chrániť Zem sa učíme aj my. Na našej škole sa už pár rokov vyučuje predmet environmentálna výchova, na ktorom sa my, žiaci, učíme slušnému správaniu sa k našej Zemi. Touto témou sa zaoberáme aj na hodinách výtvarnej výchove, kde recyklujeme odpadový materiál pri výrobe našich dielok. Aj takým spôsobom si pestujeme náš vzťah k našej Zemi.
      Začiatkom mája si naše učiteľky, Mgr. Petrocová, Mgr. Fiľová, PaedDr. Poláková, dali snahu a pripravili pre piaty a šiesty ročník tvorivú dielňu s názvom Pozdrav našej Zemi.
      Po tretej vyučovacej hodine sme sa všetci zišli v areáli školy a dobrodružstvo sa mohlo začať. Čakali nás zaujímavé stanovištia zamerané na environmentálnu a výtvarnú výchovu. Počasie nám prialo a všetci žiaci usilovne plnili úlohy. Každé družstvo chcelo predsa vyhrať. Súťaž nakoniec skončila takto:

• 1. miesto: : družstvo Ekomafia zo 6.c
  • 2. miesto:: družstvo Potatoes z 5.a
  • 3. miesto:: družstvo Slováci z 5.b
Výhercom blahoželáme!
      Žiaci 7. - 9. ročníka sa tiež zúčastnili ekologických aktivít - „Vyčistime si svoje okolie". Ich úlohou bolo vyčistiť odpadom znečistený úsek vybranej lokality. Tento deň bol zaujímavý a veľa vecí nás naučil či pripomenul. A preto by sme si mali pamätať heslo:

Správaj sa ekologicky a spoločne chráňme našu ZEM!

Ďalšie fotky nájdete na facebooku nášho krúžku.

Lívia Gašparová, Lívia Kašayová
Mladý redaktor