Predvianočné posedenie rodičov a žiakov 6.B

Vianoce sú sviatkami rodinnej pohody, lásky a porozumenia. Práve preto sme sa MY, žiaci 6.B rozhodli, že si prenesieme kúsok z Vianoc do našej triedy a spolu s triednym učiteľom, našimi rodičmi a súrodencami sme zorganizovali predvianočné posedenie.
      Po dôsledných prípravách sme v piatok 11.12.2009 o 14.30 hod. privítali našich hostí. Cieľom nášho posedenia bolo priblížiť si čaro Vianoc prostredníctvom rozprávania rodičov o tom, aké sú vianočné zvyky v jednotlivých rodinách a ako trávili Vianoce, keď boli ešte oni deťmi. Rozprávanie rodičov dopĺňali slovenské koledy a ochutnávka klasických vianočných jedál, ktoré sme pripravili spolu s našimi rodičmi. Nechýbali vianočné oblátky, kapustnica, pohánkové pirohy a samozrejme množstvo koláčov, medovníkov a kopec iných dobrôt.
      Hosťom nášho posedenia bola sestra Boženka, ktorá nám porozprávala o Vianociach jej detstva. V triede vládla príjemná predvianočná atmosféra. Každý odchádzal s dobrým pocitom pekne strávených chvíľ v kruhu svojich blízkych, známych a kamarátov. Hádam by sme si to mohli zopakovať aj o rok. Posúďte sami.

Mgr. Miroslav Sikorský