Človek a príroda

„Naučili sme sa lietať v povetrí
ako vtáci, potápať sa ako ryby.
Zostáva len jediné, naučiť sa žiť
na Zemi ako ľudia.“

G.B. Shaw

Aj tieto slová známeho anglického spisovateľa hovoria o tom, aké je dnes nevyhnutné zaoberať sa otázkou ochrany životného prostredia. To bol dôvod zavolať si na besedu poľovníka Mgr. Šudíka, ktorý je členom slovenského poľovníckeho zväzu. Zúčastnili sa jej žiaci 6.ročníka, ktorí sa na prírodopise venujú zoológii, preto beseda bola vhodným doplnením preberaného učiva. Mgr. Šudík chcel najprv objasniť náplň práce poľovníka, lebo mnohí žiaci to nevedeli. Zdôraznil, že poľovník prírodu hlavne ochraňuje a stará sa o ňu. Spôsoby starostlivosti o lesnú zver, lesnú vegetáciu, kto a ako sa môže stať poľovníkom, čo pri tom používa, to všetko a mnohé iné informácie poskytla žiakom práve táto beseda.

Mgr. Daniela Kvetanová

• návrat späť