Pestrá jesenná nádielka

Plody Zeme – takto bola pomenovaná výstava ovocia a zeleniny rastúcich v našich zemepisných šírkach. Konala sa v dňoch od 21.10 – 27.10.2006 a bola prvou z mnohých aktivít v rámci environmentálnej výchovy na ZŠ – Hrnčiarska. Žiaci ocenili nielen bohatosť, pestrosť a rôznorodosť našich plodov, ale predovšetkým si doplnili tak dôležité poznatky o druhoch ovocia a zeleniny, ktoré predstavujú nenahraditeľný zdroj výživných a hodnotných látok, vitamínov, minerálov, vláknin a pektínov pre náš organizmus. Vystavované kusy boli doplnené o presné pomenovania jednotlivých ovocných a zeleninových druhov.
      Plán environmentálnej výchovy je na našej škole bohatý. Nechajte sa teda prekvapiť aj ďalšími a vždy zaujímavejšími činnosťami, ktoré už v blízkej budúcnosti pripravíme spoločne so žiakmi našej školy. Autori výstavy: Mgr. Jana Kurilová, Mgr. Marián Dobrovolný, Mgr. Daniela Kvetanová

Mgr. Daniela Kvetanová

• návrat späť