VODA, čo nás drží nad vodou...

... aj v tomto školskom roku absolvovali naši šiestaci plavecký kurz. Plavecký výcvik sa uskutočnil pre žiakov 6. ABC v dňoch 22. - 25. októbra a 5. - 8. novembra 2013 na plavárni v Humennom. Výcvik absolvovalo 32 žiakov.
      Dve skupiny pod vedením Mgr. M. Lučku, Mgr. M. Mačoška a Mgr. Kurilovej absolvovali zdokonaľovací výcvik a jedna skupina pod vedením Mgr. V. Hovancovej základný plavecký nácvik.
      Zo žiakov, ktorí sa zúčastnili celého kurzu všetci absolvovali záverečné preteky na 25m – ľubovoľný spôsob, teda sa dá konštatovať, že všetci žiaci sa plávať naučili, alebo sa výrazne zdokonalili v plaveckých štýloch.
      Jakub Mucha zaplával najlepší čas 0:18,3 a z dievčat bola najrýchlejšia Tamara Šalátová časom 0:24,5. Máme radosť, že tí, ktorí tento kurz celý zvládli, sa plávať konečne naučili - tlieskame Paťke Marinčákovej, Miške Gerečovej, aj ďalším z tretieho družstva.
      Všetci si zaslúžia našu pochvalu aj za disciplinované správanie sa a bezproblémový presun na výcvik.

Mgr. Viera Hovancová
vedúca kurzu