... bližšie ku hviezdam

viac fotografií
      Parádny autobus a usmievavý šofér už zrána vyčkával poznaniachtivých piatakov, aby ich doviezol do druhého najväčšieho mesta na Slovensku. V Košiciach síce bolo o poznanie chladnejšie ako u nás, ale na nálade nám to neubralo. Pohodlne sme sa „uvelebili“ do sedačiek v planetáriu a vymenili deň za oblohu plnú žiarivých hviezd. Teóriu sme zvládli v škole na geografii, ale učiť sa o hviezdach pod hviezdami je predsa niečo iné. Nový, zaujímavý program a skúsený geograf boli zárukou, že si z prednášky veľa zapamätáme.
      Bližšie ku hviezdam sme sa však dostali už v leteckom múzeu. Najmä chlapci mali čo obdivovať (vetrone, stíhačky i vrtuľníky z rozličných kútov sveta – staré i novšie, padáky, motory i modely) o tom všetkom sme si vypočuli fajn prednášku od fajn sprievodcu. Stihli sme vidieť ešte pristátie lietadla a po krátkom nákupe darčekov sme unavení, ale bohatší na zážitky pristáli v bezpečí domova.

Ktovie koľkým z nás sa snívalo o hviezdach ? ...

Text a foto: Mgr. Viera Hovancová