Exkurzia v Planetáriu v Košiciach

V jeden októbrový deň, 23. v poradí, sa žiaci piateho ročníka v doprovode pani učiteliek Hovancovej a Zástěrovej vybrali na exkurziu do planetária a leteckého múzea v Košiciach.
      Keď náš autobus zastavil pred planetáriom, netrpezlivo sme vybehli von, vybehli sme hore schodmi a pred dverami sme čakali, kým nám konečne otvoria. Keď sa otvorili dvere, posadali sme si a zvedavo sme počúvali nové informácie o vesmíre a sledovali sme kupolu.
      V leteckom múzeu sme si poobzerali modely rôznych typov lietadiel, stíhačiek a vrtuľníkov. Technicky zdatní žiaci si mohli zblízka poobzerať aj motory lietadiel a letecké simulátory z 90. rokov, ktoré si aj vyskúšali.
      Cestou domov sme sa v autobuse rozprávali o zážitkoch z planetária a leteckého múzea. Všetci sme sa zhodli na tom, že vesmír je ozaj veľmi zaujímavý!

Natália Capová
Mladý redaktor