Štvrtáci v Prešove

Planetárium je astronomické laboratórium, ktoré úspešne napomáha vyučovaniu, prispieva k štúdiu a pochopeniu vesmíru a veci okolo nás. Je jedinečným miestom pre pretvorenie vedeckého poznania na emocionálny zážitok.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Prešovské planetárium v treťom najväčšom meste na Slovensku obohatilo a doplnilo vedomosti a poznatky žiakov štvrtého ročníka. V prednáškovej sále bola formou audiovizuálnych pomôcok predstavená žiakom slnečná sústava. Každá hvezdáreň musí mať ďalekohľad, ktorým môže pozorovať dennú aj nočnú oblohu. Tento ďalekohľad napomáha vyučovaniu a popularizácii astronómie.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Podstatou planetária je však prístroj, ktorý sa volá projektor planetária. Umožňuje ukázať oblohu tak, ako vyzerá v ľubovoľnej zemepisnej šírke a v ľubovoľnom čase. Pomocou tohto projektora si mohla aj naša školská skupina absolvovať náučno-populárny audiovizuálny program pod nočnou oblohou.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Prešovskému planetáriu, ktoré navštevujeme už niekoľko rokov prajeme k 64. narodeninám, ktoré oslávi 28. októbra veľa dobrých zážitkov z našich žiakov.

Mgr. Bilšáková