Exkurzia do pekárne

„Chlieb náš každodenný...“ je jednou z vecí, bez ktorých si náš život ani nevieme predstaviť. Považujeme ho za samozrejmosť, ktorá v našom domove vždy bola, je a aj bude, a preto si ho zvyčajne nevážime tak, ako by sme mali. Vrátiť chlebu úctu, ktorá mu prináleží, poznať kto, kedy, kde a ako premieňa nechutný biely prášok na krásne rozvoniavajúci, do chrumkava vypečený bochník chleba bolo cieľom exkurzie, ktorú zorganizovala Paed.Dr.J.Žipajová a ktorej sa 5.6.2007 zúčastnili žiaci 8. ročníka v rámci prípravy na budúce povolanie. Ôsmaci sa oboznámili s prípravou rôznych druhov ciest, spôsobmi ich spracovania, formovania, pečenia a expedovania. Odborný výklad zabezpečila pracovníčka Podvihorlatských pekární Ing. Renáta Fischerová. Žiaci si z exkurzie odniesli nielen chutné pečivo, ale aj poznanie, že práca pekára je veľmi náročná, vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu i znalosti a že aj taká „samozrejmá“ vec, akou je chlieb, je výsledkom poctivej práce mnohých ľudí.

„Chlieb náš každodenný daj nám dnes.“

Mgr. Anna Hajníková