Pasovačka v „Družine Janka Hraška“

Do Školského klubu na našej škole sa v tomto školskom roku zapísalo 50 prvákov, čo samozrejme potešilo Janka Hraška. Ten sa ich rozhodol pasovať za svojich pomocníkov a kamarátov. Zavolal si na pomoc Dunča, mamku Hraškovú a deti z 2.A a 3.A triedy, s ktorými privítal všetkých prítomných družinárov, Hraškuľky a Hraškuľkov. Porozprával im, kde bol v službe, pokiaľ si nenašiel svoju rodinu.
      K veselej atmosfére prispeli námorníci z 3.B a 3.C a roztlieskávačky z tanečného krúžku, ktorí prítomných roztancovali svojimi rytmickými tancami.
      Janka veľmi prekvapilo, ako sa pekne predstavili aj deti z jednotlivých prváckych oddelení svojím kultúrnym programom. Recitovali, spievali, tancovali a hostili sa po celé popoludnie. Ako spomienku na tento slávnostný deň si odniesli čelenky, dukáty, omaľovanky, no aj dobrú náladu.
      Po zložení sľubu Hraškuľčiat a pasovaní obrovskou varechou sa začlenili do veľkej rodiny Janka Hraška. Tá je už teraz pyšná na svoje šikovné, usilovné a veselé deti, ktoré budú určite hrdo šíriť dobré meno našej školskej družiny.

Vychovávateľka: Iveta Mašlejová