Z krajského kola olympiády v ANJ doniesli 2. miesto

Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Jakub Christopher Martin, žiak 8.A triedy, nás veľmi milo prekvapil. Od prvého miesta v krajskom kole Olympiády z anglického jazyka ho delili iba stotinky! A to doslova!
      Že úroveň výučby anglického jazyka je na našej škole na vysokej úrovni niet pochýb. Prečo by aj, keď na Olympiáde v anglickom jazyku sme dosiahli krásne umiestnenia. To, že Peter Belcák obsadil hneď 1. miesto už vieme. Ešte väčšiu radosť nám spravil jeho spolužiak, Jakub Christopher Martin.
      Obaja žiaci nás a mesto Humenné úspešne reprezentovali aj na krajskom kole olympiády, ktoré sa konalo 11. februára 2013 v Prešove. Peter Belcák obsadil pekné 5. miesto. Najviac nás potešil výsledok Jakuba, ktorého od prvého miesta delilo len neuveriteľných šestnásť stotín. V kategórii anglofónnych žiakov na krajskom kole, sa totiž umiestnil na veľmi peknom 2. mieste s počtom bodov 58,33, zatiaľ čo výherca získal 58,49 bodu.
      S takýmto veľkým úspechom bol spokojný nielen on sám, ale aj jeho vyučujúci, ktorý ho na súťaž pripravoval - Mgr. Miroslav Selecký. Veď kto by už nebol hrdý na takéto vynikajúce výsledky vo vedomostných súťažiach a skvelých žiakov! Nášmu Jakubovi aj Petrovi srdečne blahoželáme a veríme, že o rok získame opäť aspoň to druhé miesto, no tentoraz na celoslovenskom kole. A ak sa dá, aj dvojmo...

Jakub Überlauer
Mladý redaktor