Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 22.1.2009 sa v priestoroch Centra voľného času DÚHA v Humennom uskutočnil v poradí už 19. ročník okresného kola Olympiády v anglickom jazyku. Súťažili medzi sebou žiaci ôsmich humenských základných škôl, víťazi školského kola, v troch kategóriách. Svoje želiezka v ohni sme samozrejme mali aj my.

• V kategórii 1A (žiaci 5. - 7. ročníka) nás zastupovala Miška Zatrochová zo 7.B triedy.

• V kategórii 1B (žiaci 8. - 9. ročníka) to bola Olina Duraníková z 9.A triedy.

• V kategórii 1C (anglofónni žiaci) Jakub Martin zo 4.A - triedy pre mimoriadne nadané deti.
  •        Práve posledne menovaný Jakub Martin si v náročnej konkurencii vybojoval vynikajúce 3. miesto, ku ktorému mu samozrejme blahoželáme. Na toto umiestnenie môže byť Jakub zvlášť hrdý, pretože vo svojej kategórii súťažil s o niekoľko rokov staršími súperkami. Hoci sa Miška ani Olina neumiestnili na prvých troch miestach, patrí im poďakovanie a pochvala za výbornú reprezentáciu našej školy a nedá nám nespomenúť, že Oline ušlo tretie miesto len o jediný bod. Našim reprezentantom želáme všetko dobré a veríme, že k angličtine budú mať i naďalej taký pozitívny vzťah ako doteraz.

Mgr. Miroslav Selecký