Ochrana človeka a prírody

Už tradične v jesenných dňoch žiaci našej školy absolvujú cvičenie v prírode zamerané na ochranu človeka a prírody. Ani tohto roku to nebolo inak. Do lesných zákutí sme sa tentoraz vybrali 2. októbra.
      Slniečko už nebolo horúce, napriek tomu bolo príjemné jesenné počasie. Piaty a šiesty ročník sa vybral na Barančiu lúku, siedmy, ôsmy a deviaty ročník na Hubkovú. Po príchode na určené miesta sme sa najskôr zoznámili s okolím a našli sme si najvhodnejšie miesta na oddych. Založenie ohňa a následná opekačka bola najočakávanejším bodom cvičenia v prírode.
      Posilnení jedlom a oddýchnutí sme začali plniť stanovené disciplíny. Vyučujúci na jednotlivých stanovištiach poučili žiakov ako sa bezpečne správať, pohybovať a orientovať sa v prírode, poskytli im základné informácie z oblasti ochrany zdravia a dopravy. Deti príval nových informácií patrične unavil a pred odchodom späť do školy si posledné zvyšky energie vybili rôznymi hrami.
      Pobyt v prírode sme si všetci užili a deti odchádzali domov plné zážitkov a nových vedomostí.

Mgr. Jitka Fiľová