Pozor, v škole je bomba!

Touto informáciou a následným nácvikom evakuácie školy sa začala teoretická časť cvičenia OČaP /Ochrana človeka a prírody/ v ZŠ na Hrnčiarskej ul. v Humennom, ktorá pokračovala na ihrisku výkladom doplneným o praktické ukážky práce príslušníkov štátnej a Mestskej polície v Humennom a Hasičského a záchranného zboru v Humennom. Zdravotnícku prípravu zabezpečili riaditeľka SČK a študentky Strednej zdravotníckej školy v Humennom. Policajti predviedli ukážku výcviku služobných psov, dolapenie a zatknutie páchateľa trestnej činnosti, ukážku policajnej výzbroje a policajného výstroja i vzorky rôznych drog. Žiaci sa oboznámili s prácou mestskej polície a vyskúšali si aj jazdu v policajnom aute. Hasiči zase predviedli, ako vyzerá protipožiarny zásah a požiarnu výzbroj. Žiaci sa po ročníkoch oboznámili aj s formami prvej pomoci pri rozličných poraneniach a úrazoch a spôsobmi individuálnej a kolektívnej ochrany pri rôznych typoch ohrozenia. O ich spokojnosti s takýmto spôsobom vyučovania svedčia usmiate tváre a nasledujúce fotografie.
Mgr. Anna Hajníková

• návrat späť